Televize

Příroda je plná netušených zajímavostí a naše planeta ještě pořád nabízí celou plejádu míst, po jejichž návštěvě vám v mysli zůstanou vzpomínky na celý život. Tak proč se o ně nepodělit? Hostování v televizních pořadech nám proto vždycky udělá radost. Můžeme tak divákům předat své zážitky a pocity s pomocí fotografií i autentického vyprávění.

Kurzy živě – Fotografická talkshow s Michaelem Foktem

Česká televize – Sama doma: Rozkvetlé Holandsko

Za památkami, květinami a sýry s Michaelem Foktem

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/215562220600060

Travel Journal HD+: V jižním Portugalsku s Michaelem Foktem

 V aktuálním TRAVEL JOURNALu na HD+ se vydáme do oblasti vína, korku, surfařů, kabátů, megalitů a historie – do jižního Portugalska! Na této zajímavé cestě nás bude provázet zkušený fotograf MICHAEL FOKT.

Travel Journal HD+: Ve svatém Izraeli s Michaelem Foktem

Do země váznamné pro tři největší světová náboženství se vydáme s cestujícím novinářem Michaelem Foktem. Navštívíme Jeruzalém, Tel Aviv i jedno z nejslanějších jezer planety – Mrtvé moře!

Travel Journal HD+: Reunion – ostrov kontrastů (2014)

Kousek země, kde se barva lidské kůže vůbec neřeší, se tyčí z vod Indického oceánu kousek od Madagaskaru. Tento tropický ráj, kde vedle sebe lidé žijí v naprosté harmonii, je kupodivu součástí Evropské unie. Jižní část ostrova zabírá aktivní sopka, které se však místní vůbec nebojí. Naopak – berou ji jako nejvítanější atrakci široko daleko. My se do jejího kráteru či na korálovou lagunu podíváme z výšky stovek metrů nad zemí. Do země kontrastů, kde mají na dvě stovky klimatických zón a kam se jezdit učí předpovídat počasí meteorologové z celého světa, se vydáme s cestujícím novinářem, publicistou a zoologem Michaelem Foktem.

Travel Journal HD+: Libanon – Švýcarsko Východu

Vydáme se na blízký Východ do země, která si prošla mnoha proměnami. Od období prosperity, až po občanskou válku. Najdeme zde jedno z nejstarších měst světa (Byblos), největší monolit na světě, nebo ohrožené cedrové lesy.

Travel Journal HD+: Chorvatsko jinak

Věděli jste, že druhé největší opevnění na světě (hned po Velké čínské zdi) najdete právě v Chorvatsku? Nebo, že zde již za středověku fungoval jeden z prvních baby boxů? Také jsem to nevěděl, a to jsem si myslel, že mě při cestě do Chorvatska nemůže snad nic překvapit. Mýlil jsem se.

Travel Journal HD+: Fidži – ráj na zemi

Souostroví FIDŽI bylo kdysi nechvalně slavné díky kanibalismu, dnes je známé díky pohostinnosti domorodců a překrásné přírodě.

Travel Journal HD+: Pánská jízda na Athosu

Je jen málo míst na zemi, která by muži s radostí označili za „svatý pokoj“. V minulosti jím byl proslulý Karlštejn, ale tam to překazila jistá Eliška :-). Nevadí. Na jednom ze tří poloostrovů v řecké části Chalkidiki je již více než tisíc let ukrytý jiný poklad. Mnišský stát ATHOS. Nejen, že sem mají vstup přístě zakázaný ženy, ale tento zákaz prý platí i pro všechny živočichy samičího pohlaví. Já tam byl a všem mužům vzkazuji – pánové, stojí to za to! Pokud jste ale žena, pak tento příspěvek určitě oceníte také, protože na Athos („Svatou horu“) se nikdy nepodíváte 🙂

Travel Journal HD+: Guadeloupe – Karibik Evropské unie

Vydejte se s námi do nejvzdálenějšího regionu Evropské Unie! Souostroví Guadeloupe se sice nachází v Karibiku, jedná se ale o zámořský region Francie.

Travel Journal HD+: Řecké ostrovy Chios a Karpathos

Podlehli jste kouzlu řeckých ostrovů a energii helénského slunce? I pro nás mají magickou přitažlivost. Pojďte se s námi podívat na jedinečné ostrovy Chios a Karpathos, které se mohou pochlubit i světovým unikátem.

Travel Journal HD+: Keňa – Mezi africkými zvířaty

Fotograf Michael Fokt se tentokrát přišel do studia televize podělit o své zážitky ze setkání s africkými zvířaty téměř tváří v tvář. Vyprávěl o tom, jaké to je, když v noci pozorujete skupinku nosorožců nebo když se přímo proti vám rozeběhne slon.