O nás

S oblibou říkáme, že sedíme na židli o třech nohách. Fungujeme tak trochu jako hejno papoušků – ti šéfa neznají, a přesto jim to spolu klape. Skvěle se doplňujeme a tvoříme jednu dokonalou „superosobnost“. Společná cestovatelská témata zpracováváme formou ucelených reportáží.

Spolupracujeme s mezinárodním časopisem GEO, on-line vydáním National Geographic, s českými geografickými magazíny, s Českou televizí a také s Českým rozhlasem 2.

Markéta se kromě novinářské činnosti a copywritingu stará o public relations, organizuje autorské výstavy a zajišťuje veškeré produkční a obchodní aktivity. Pro známé obchodní značky spravuje sociální sítě a pro obce připravuje obecní Zpravodaje. Ráda se také ujme vašeho firemního časopisu.

Michaelovo srdce patří fotografování zvířat a makrofotografii. Své materiály o přírodních krásách světa díky přírodovědnému vzdělání zpracovává se smyslem pro souvislosti a vysvětlení vzájemných vztahů. Mnoho let se také věnuje popularizaci vědeckých témat, především z lékařských a přírodovědných oborů.

Se svými sériemi fotografií získal v soutěži Czech Press Photo první místo – Cenu Zlaté oko – v kategorii příroda a životní prostředí, cenu dětí UNICEF, dvě ceny Academic za nejpůsobivější makrofotografii a několik čestných uznání.

Publikoval též v prestižním odborném časopise Canadian Journal of Zoology.

Je autorem mnoha publikací o přírodě určených malým i velkým čtenářům.

Kromě fotografických kurzů pořádá také cestovatelské i přírodovědné přednášky či besedy s promítáním a posledních několik let vyučuje obor fotografie na Vyšší odborné škole informačních technologií (VOŠIS) a také na Střední škole elektrotechniky, multimédií a informatiky (SŠEMI).

Intenzivně se také věnuje komerční fotografii. Do jeho portfolia aktivit patří jak reklamní fotografie, tak fotografie produktová včetně následných postprodukčních prací. Zajišťuje též fotodokumentaci firemních a společenských akcí (eventy).