Knihy

Knihy a publikace o přírodě

Co je psáno, to je dáno. Nebo alespoň vydáno. A vydat vlastní publikaci je jedním z nejpříjemnějších pocitů, který může fotograf a publicista zažít. Na stránkách knížek o přírodě nahlížíme pod pokličku životních tajemství nejrůznějších tvorů nebo dáváme čtenářům tipy, kde se se zajímavými živočichy setkat, případně jak se o ně postarat přímo doma ve svém vlastním teráriu.

Academia: Průvodce – Zoologické zahrady České republiky a okolních zemí

Zoologické zahrady České republiky a okolních zemí

Publikace určená všem milovníkům přírody přináší obsáhlý přehled nejrůznějších zařízení a institucí, kde je možné pozorovat živočichy i rostliny a něco se o nich dozvědět. Větší část knihy se věnuje zoologickým a botanickým zahradám, zájemci v ní však najdou i přírodní parky se zástupci evropské fauny, veřejná akvária, motýlí domy či další tipy a možnosti trávení volného času mezi zvířaty a rostlinami. Jádrem publikace jsou zoologické a botanické zahrady České republiky a Slovenska. Celá publikace je doplněná rozsáhlým fotografickým materiálem ze všech popisovaných institucí.

Fragment: Encyklopedie zvířata

Rekordy ze světa zvířat

Svět zvířat připomíná obrovské závodiště. Každý se snaží být nejlepší ze všech, aby přežil. Nad schopnostmi některých tvorů se vám bude tajit dech. Víte například, která žába by zvládla otrávit dvacet tisíc myší? Které zvíře se dožije více než 150 let? Který obyvatel zvířecí říše dokáže unést tisícinásobek své hmotnosti? Který živočich vidí teplo? Které zvíře je poháněno raketovým pohonem?

To vše a mnoho dalších neuvěřitelných zajímavostí vás vtáhne do světa plného rekordů a obdivuhodných výkonů.

Zvířata světa

Víte, k čemu jsou mořským rybám užitečné pestré korálové krevety? Proč nosí jedovaté jihoamerické žabky své potomky na zádech? Nebo jak bodlíni loví kořist pomocí zvuku? To vše zjistíte v této obrazové encyklopedii plné překvapujících zajímavostí ze světa zvířat žijících na souši, pod vodní hladinou i ve vzduchu.

Zvířata ČR

Autor Michael Fokt Vás v knize Zvířata ČR provede přírodou naší republiky. Až se budete příště procházet naší přírodou, mějte oči otevřené. Možná uvidíte zajímavé živočichy, kteří až dosud unikali vaší pozornosti. Věděli jste, že samci brouků roháčů spolu zápasí stejně jako jeleni? Že na jižní Moravě můžete potkat největšího pavouka Evropy? Nebo že naši přírodu houfně dobývají vetřelci z dalekých zemí? Ještě než vyrazíte do lesa nebo na louku, zalistujte touto encyklopedií. Najdete v ní překvapující zajímavosti o obyvatelích rybníků, polí i lesů.

Zvířata – Fakta a zajímavosti z ČR a celého světa

Až se budete příště procházet přírodou, mějte oči otevřené. Možná uvidíte zajímavé živočichy, kteří až dosud unikali vaší pozornosti. Věděli jste, že samci brouků roháčů spolu zápasí stejně jako jeleni? Nebo že na jižní Moravě můžete potkat největšího pavouka Evropy? Ještě než vyrazíte do lesa nebo na louku, zalistujte touto encyklopedií, kde kromě informací najdete také nevšední fotografie. V knize jsou i zajímavosti ze vzdálených krajů jako například to, k čemu jsou mořským rybám užitečné pestré korálové krevety nebo proč nosí jedovaté jihoamerické žabky své potomky na zádech.

Fragment: edice Bydlí s námi

Bydlí s námi had

Stejně jako předchozí kniha i tato publikace přehledným způsobem vysvětluje základy chovu hadů v teráriích. Autorem textu a části fotografií je Michael Fokt.

Bydlí s námi ještěr

Tato příručka pro začínající chovatele přehledným způsobem zpřístupní základy chovu ještěrů každému čtenáři. Autorem textu a části fotografií je Michael Fokt.

Grada: Chováme obojživelníky

Chováme obojživelníky

Autorem knihy je přední český fotograf a zoolog, jemuž se podařilo shromáždit a velice čtivě a přitom zasvěceně podat informace, které chovatelům umožní vytvořit těmto terarijním zvířatům co nejvhodnější podmínky k životu. Publikace je rozdělena do tří částí: první se zabývá se anatomií, fyziologií a etologií zvířat. Druhá část je zaměřena na technické a praktické rady pro chovatele, třetí část se zabývá druhy obojživelníků vhodných k chovu. Nespornou předností knihy je vedle nádherných fotografií to, že je založena na praktických, v českých podmínkách ověřených zkušenostech.

Vašut: Žáby jako terarijnízvířata

Tato příručka pro začínající chovatele přehledným způsobem zpřístupní základy chovu ještěrů každému čtenáři. Autorem textu a části fotografií je Michael Fokt.