Přírodovědné přednášky: Tajemství přírody

Objevte svět přírody. Je to jediný prostor na Zemi, kde nic není náhoda a vše má svůj smysl. Série přírodovědných přednášek TAJEMSTVÍ PŘÍRODY se vždy zabývá konkrétním fenoménem z říše živočichů nebo určitou zajímavou skupinou živočichů. Díky nádherným fotografiím se jistě nebudete nudit a poodhalíte úžasná tajemství, o kterých se vám ani nezdálo.

Kdo tvrdí, že hodina přírodopisu nemůže být zábavná ...

 

PŘEDNÁŠKY A PROMÍTÁNÍ

pro školy i pro veřejnost

 

TAJEMSTVÍ PŘÍRODY:

 

  • Téma přírodovědné přednášky č. 1 - DOKONALÉ MASKOVÁNÍ
  • Příroda je plná překvapení. Létající listy, chodící větvičky nebo oživlé zubaté klády nejsou v divočině žádným překvapením. U vychytralých živočichů se maskovacímu umění učí dokonce i armádní experti a fotograf přírody si nikdy nemůže být jistý, co ho během práce překvapí.

 

 

 

 

 

 

 

  • Téma přírodovědné přednášky č. 2 - PŘÍRODA IN FLAGRANTI
  • Život je boj a to i v těch nejintimnějších chvilkách. Přiblížím vám neuvěřitelné detaily z nejstaršího konfliktu světa. Odkryji tajemství něžných námluv ve světě zvířat a poodhalím i sexuální delikty, jejichž pachatelů je příroda plná. Zjistíte, že na růžích nemají ustláno ani lidé, ani zvířata.

 

 

 

 

 

 

 

  • Téma přírodovědné přednášky č. 3 - ZVLÁŠTNÍ SMYSLY ZVÍŘAT
  • Podívejte se z vesmíru na naši planetu pouhým okem, kamerou citlivou na infračervené světlo nebo třeba přístrojem zaznamenávajícím magnetické pole. Pokaždé získáte zcela odlišný obraz. Která podoba Země je však tou pravou, skutečnou? Odpověď zní – žádná a všechny zároveň. Podobné je to i ve světě živočichů. Každý z nich vnímá své okolí zcela jedinečně a přesně tak, jak sám potřebuje. Pojďme nahlédnout do světů některých z nich.

 

 

 

 

 

 

 

Téma přírodovědné přednášky č. 4 - REKORDY VE SVĚTĚ ZVÍŘAT

Příroda připomíná jeden obrovský pestrobarevný olympijský stadion. Miliony závodníků přepínají své schopnosti až k hranici možného, aby dosáhli co nejlepších výkonů. Na rozdíl od atletů však za cílovou páskou nečeká zlatá medaile, ale trofej ještě mnohem cennější. Ten, kdo podá rekordní výkon, vyhraje svůj vlastní život. Alespoň na několik následujících chvil.

 

 

 

 

 

 

 

Téma přírodovědné přednášky č. 5 - NEJNADANĚJŠÍ LOVCI

Pařáty, drápy či špičáky ostré jako dýky jsou jistě obávanými zbraněmi světa přírody. Probíhá zde neustálý boj o přežití. Kořist musí dnem i nocí unikat lovcům. I obávaní predátoři to však vůbec nemají jednoduché. Musejí neustále vylepšovat své schopnosti až do rekordních výšin, aby nezahynuli hlady.

 

 

 

 

 

 

 

Téma přírodovědné přednášky č. 6 - VYCHYTRALÁ SOUŽITÍ

Spolu se to táhne lépe. Pochopily to nejen novomanželské páry u svatebního oltáře, ale i celé zástupy nejrůznějších živočichů. Uzavírají oboustranně výhodná spojenectví pod vodní hladinou, na souši a dokonce i v našich příbytcích. Díky jejich společnému úsilí vznikají ty nejúžasnější stavby zvířecího světa či vzájemné vztahy, které fungují lépe než nejspolehlivější aliance v lidské historii.

 

 

 

 

 

 

 

Téma přírodovědné přednášky č. 7 - ČESKÁ PŘÍRODA

Naše příroda je plná nádherných a zajímavých živočichů. Při vycházce do lesa či na louku můžete potkat tvory pestré i maskované, malé i velké, chlupaté i s tvrdým brněním. Příslušníci naší či slovenské fauny dokonce lámou leckteré rekordy.


 

 

 

 

 

 

Téma přírodovědné přednášky č. 8 - NEJVZÁCNĚJŠÍ KLENOTY PŘÍRODY

Naše příroda je plná nádherných a zajímavých živočichů. Při vycházce do lesa či na louku můžete potkat tvory pestré i maskované, malé i velké, chlupaté i s tvrdým brněním. Příslušníci naší či slovenské fauny dokonce lámou leckteré rekordy.

Životní prostor mnoha nádherných tvorů se povážlivě zmenšuje. Vydejte se za poznáním těch, kterým už zvoní hrana. V Keni navštívíme poslední tři nosorožce svého druhu. Poodhalíme tajemství nejzáhadnějších leguánů z ostrovů Fidži či ohrožených denních gekonů z ostrova Réunion. Srovnáme, jak na různých místech světa přistupují k ochraně mořských želv, a kousek na jih od Brna zjistíme, proč u nás chránění skokani ostronosí na jaře modrají jako zralé švestky.

 

 

 

 

 

 

 

Podmínky přednášky:

přednášky jsou koncipované na jednu vyučovací hodinu

přednášky jsou určené pro 50 až 60 žáků

cena přednášky na jednoho žáka činí 50,- Kč

v jeden den je možné uskutečnit i více přednášek

podmínkou realizace přednášky je místnost, která umožňuje zatemnění oken

přednášky je možné uskutečnit jak na promítací plátno, tak na interaktivní tabuli

přednášky je možné objednat též v anglickém jazyce

při přednáškách disponuji vlastním notebookem

 

Přednášky, prosím, objednávejte buď prostřednictvím přihlašovacího formuláře nebo přímo na našich telefonních číslech či e-mailové adrese.

 

Nejsem plátcem DPH.

Přihlašuji se závazně na přednášku - Přírodovědné přednášky: Tajemství přírody