Nature in Picture

National Geographic

V.I.P. autor

Svou první reportáž pro české vydáním National Geographic jsem zpracovával před necelými deseti lety. Hledáček objektivu jsem tenkrát nasměroval na koně Převalského. V průběhu celého roku jsem mapoval práci pražské ZOO, která je zapojená do celosvětových snah o návrat tohoto divokého pokladu do volné mongolské přírody.

 

V současné době pro české on-line vydání tohoto mezinárodního časopisu připravuji materiály do Speciálu: Sex ve světě zvířat a Kvízy s Michaelem Foktem.

 

 

Speciály

Strategie přežití

Strategie přežití

Boj o život nejsou jen svaly a spáry. Příroda má v rukávu ještě mnohem víc. S fotografem a zoologem Michaelem Foktem nahlédněte pod pokličku života nejrůznějších tvorů od medúz po lvy. Objevíte sílu slabých i slabosti silných. Poznáte nekonečnou plejádu přetvářek a taktik, jež živočichové předvádějí, aby v nemilosrdném světě zubů, drápů a krve zažili další úsvit.

Sex ve světě zvířat

Sex ve světě zvířat

Život je boj a to i v těch nejintimnějších chvilkách. Neuvěřitelné detaily z nejstaršího konfliktu světa – války pohlaví – vám přiblíží Michael Fokt. Odkryje vám tajemství něžných námluv ve světě zvířat a poodhalí i sexuální delikty, jejichž pachatelů je příroda plná. Zjistíte, že na růžích nemají ustláno ani lidé, ani zvířata.

Kvízy s Michaelem Foktem

Titáni afrických savan

Titáni afrických savan

Zkuste si kvíz s Michaelem Foktem. Počet nosorožců se dramaticky snižuje, severní poddruh nosorožce tuponosého je již téměř vyhuben. Co víte o těchto zvířatech, která obývala Zemi už v pravěku.

Napřed slasti, potom strasti

Napřed slasti, potom strasti

Přinášíme vám speciál Michaela Fokta SEX VE SVĚTĚ ZVÍŘAT s neuvěřitelnými detaily z nejstaršího konfliktu světa – války pohlaví – a odkrýváme tajemství námluv i sexuálních deliktů.

Znáte puštíka bělavého?

Znáte puštíka bělavého?

Vzácný puštík bělavý žije i v Česku. Co o něm víte? Puštíci bělaví jsou divocí, mají obrovské rozpětí křídel a svými pařáty dokážou rozdávat pořádné údery. Žijí v Evropě a Asii, v Česku se vyskytuje jen velmi vzácně. Vyzkoušejte si své znalosti v kvízu...